Yenilenebilir Enerji

YENİLENEBİLİR ENERJİ

Yenilenebilir enerji; güneş ışığı, rüzgar, yağmur, gelgitler, dalgalar ve jeotermal ısı gibi yenilenebilen karbon nötr doğal kaynaklardan elde edilebilen sürdürülebilir enerjiye verilen isimdir.

Gelecekte dünya genelinde yaşanması olası olumsuzluklara yönelik ortaya koyulan bilimsel çalışmalar ve gelişen günümüz teknolojisi; yenilenebilir enerji kaynaklarının değerlendirilmesi ve kullanılması konusunda global bir ilerleyiş kaydedilmesinin öncü sebepleri olmuştur. Gerek dünyada gerek ülkemizde yegane gündemlerden biri haline gelen sürdürülebilirlik çerçevesinde, yenilenebilir enerji kaynaklarından yararlanılmaya çalışılmakta; yalnızca insanlık için değil, tüm canlılar ve ekosistemimiz için gelecek tehditleri azaltmaya yönelik bir yaklaşım benimsenmektedir.

yenilebilir-enerji-1

 Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi, Paris Anlaşması, Kyoto Protokolü, Viyana Sözleşmesi, Montreal Protokolü gibi ülkemizin de içinde yer aldığı çeşitli sözleşmeler ve anlaşmalar sayesinde tüm dünya ülkeleri; sürdürülebilir, temiz ve güvenli bir yaşamı mümkün kılabilmek için ortak paydada buluşmuştur.

Şirketimiz, daha temiz bir dünya için üstüne düşen görevi yerine getirmek üzere çabalamakta ve enerji üretimini de bu doğrultuda, yenilenebilir enerji kaynaklarından faydalanarak gerçekleştirmektedir. %100 yerli kaynaklardan elde edilen ve dağıtılan enerji sayesinde, şirketimizin ‘‘yerli malı enerji’’ üretimi gerçekleştirdiğini ve yerli üretimi desteklediğini söylemek mümkündür. Dünyaya karşı sorumluluğunun farkında olan şirketimiz, tüm iş süreçlerini bu farkındalıkla yürüterek enerjide yenilenebilirlik ve sürdürülebilirlik hassasiyetini daima korumaktadır. 

yenilebilir-enerji-2

Bize Ulaşın

Aycan Enerji’nin avantajlarından yararlanmak için bizimle iletişime geçin.